5 důvodů, proč byste měli umět aspoň dva jazyky

on 11 srpen 2015
Vytvořeno: 11 srpen 2015

Všichni se jistě shodneme na tom, že angličtina je dnes základ. Ale vystačíte si s ní? Není přece jen lepší naučit se nejméně dva cizí jazyky?

Kde využijete znalost dvou cizích jazyků?

1. Rádi cestujete a chcete se v zahraničí cítit dobře a soběstačně i bez cizí pomoci. Domluvit se na dovolené přispívá k dobré pohodě a dodává pocit bezpečí a jistoty.

2. Pocit, že se dokážete sami o sebe postarat i v cizí zemi vám dodá pocit vyššího sebevědomí a důležitosti.

3. Zaměstnání. To je kapitola sama pro sebe. Na každém pohovoru budete tázáni na znalost angličtiny a na každém druhém pohovoru budete absolvovat krátký rozhovor v druhém cizím jazyce.

4. Při rozšiřování svých obzorů nemusíte spoléhat jen na zdroje v českém jazyce, ale můžete čerpat informace i z vícejazyčných zdojů.

5. Sledujete dění v okolních státech nebo vás zajímá, co se děje v Jižní Americe nebo v Asii? Možná si při četbě článků o tamním dění nevystačíte jen s angličtinou, ale přijde vám vhod znalost španělštiny, portugalštiny nebo čínštiny.

Výuka cizích jazyků

Jazyková škola Berlitz® nabízí výuku i méně častých cizích jazyků. Formou individuálních lekcí online s jazykovým lektorem se můžete naučit norštinu, maďarštinu nebo například thajštinu.

Prezenční kurzy cizích jazyků v Praze

V jazykovém centru v Praze lze vybírat prezenční jazykové kurzy až 14 cizích jazyků.

Jazykové kurzy online

Formou online kurzů můžete studovat až 40 cizích jazyků. Tyto kurzy probíhají jako tradiční soukromé lekce, jen je absolvujete ve virtuální třídě s jazykovým lektorem na dálku.

Pro angličtinu, italštinu, němčinu, francouzštinu nebo španělštinu můžete zvolit i jazykový kurz pro samouky, při kterém využíváte výhody internetového připojení.

Při výběru jazykového kurzu se obracejte na pobočku jazykové školy Berlitz v Praze, kde vám ochotně poradí.